Україна підтвердила консультації з РФ у рамках СОТ

18:4629.05.2017

 2907_142135   Україна заявила про готовність провести ініційовані Росією консультації в рамках торгового спору до Світової організації торгівлі (СОТ), зазначається в повідомленні Мінекономрозвитку України в понеділок.

«29 травня 2017 року Україна прийняла запит про готовність до проведення зазначених консультацій, діючи у відповідності з нормами, принципами та зобов’язаннями, узятими нею при вступі до СОТ», – зазначається в релізі.

МЕРТ нагадує, що 19 травня Україна отримала офіційну вимогу від Росії на проведення консультацій у рамках механізму врегулювання суперечок СОТ у зв’язку з, як заявлено РФ, «постійною практикою торгових обмежень».

«Російська Федерація застосовує практику постійних обмежень законних прав і інтересів України, зокрема, продовжуючи цілеспрямовану торгову агресію проти України. Вимога Росії про проведення консультацій у рамках СОТ — є черговим кроком економічного, торговельного та правового тиску на Україну», – зазначає у свою чергу українське відомство.

МЕРТ вказує, що для захисту прав та інтересів України спільно з іншими зацікавленими державними органами уважно аналізує та опрацьовує вимоги РФ.

Міністерство нагадує, що протягом останніх двох років Україна оскаржила в СОТ неправомірність введення Росією обмежень на імпорт залізничного рухомого складу, стрілочних переводів та іншого українського залізничного обладнання, а також обмеження транзиту з території України через територію РФ до третіх країн.

Як повідомлялося, 20 травня глава Мінекономрозвитку РФ Максим Орєшкін заявив, що Росія направила до органу з вирішення суперечок СОТ запит на проведення консультацій з Україною «у зв’язку з постійними, починаючи з 2014 року, обмеженнями, заборонами, особливими вимогами та процедурами щодо російських товарів, послуг та осіб на українському ринку, а також щодо транзиту територією України».

За його словами, йдеться, зокрема, про заборону на ввезення з Росії м’ясних і молочних продуктів, риби, винно-горілчаних виробів, обладнання для залізниць, добрив, і багатьох інших товарів. Особливі процедури застосовуються при ввезенні російських книг та іншої друкованої продукції, а особливий режим оподаткування – при ввезенні старих російських автомобілів, зазначив російський міністр. Він додав, що на території України забороняється або дискримінаційним чином обмежується діяльність сотень російських компаній, серед яких машинобудівники, банки, постачальники різних послуг, зокрема в мережі Інтернет, постачальники програмного забезпечення, авіакомпанії і багато інших, і російським компаніям також заборонено брати участь у приватизації.

У відповідності з процедурами СОТ, запит на проведення консультацій є першим етапом при поданні позову. Протягом двох місяців, згідно з правилами СОТ, мають відбутися консультації з урядом України для пошуку взаємоприйнятного рішення.

«У разі, якщо консультації не матимуть очікуваного результату, ми маємо право розпочати другу стадію спору — передання справи на розгляд третейської групи», — сказав М. Орєшкін.

http://ua.interfax.com.ua/news/general/424803.html

Запись опубликована в рубрике Актуально, Події. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий